Virtuální sídlo

Čím dál víc začínajících firem využívá virtuální sídlo firmy. Jednak proto, že se jedná o velice levnou variantu, jednak pro to, že virtuální sídlo nepředstavuje tolik starostí, jako sídlo normální. Virtuální sídlo využívá každoročně čím dál více firem, které se díky němu mohou pyšnit adresou v atraktivní lokalitě.

Služby k virtuálnímu sídlu

V základu představuje virtuální sídlo firmy možnost, jak získat adresu v prestižní lokalitě. Mnohé firmy, které se pronájmem virtuálních sídel zabývají, vám však mohou nabídnout mnohem víc. Velice častou službou, která je zahrnutá v pronájmu virtuálního sídla firmy, je vlastní pevná linka. Hovory na toto číslo jsou automaticky přesměrované na mobilní telefon, nebo se jedná o automat se záznamníkem. Nadstandardní variantou této služby je využití služeb operátora, který bude vaše telefonáty vyřizovat, přijímat a vyřizovat vzkazy, popřípadě přepojovat hovory na váš mobilní telefon. Operátor vyřídí i případnou e-mailovou nebo faxovou korespondenci. Firmy také potřebují poměrně často, ne-li denně, přebírat poštovní korespondenci, která i v dnešní elektronické době tvoří páteř firemní komunikace. Můžete si zařídit službu, ve které vám bude pošta vyzvednuta a přeposílána v dohodnutém intervalu (např. týdně, měsíčně, a podobně). Firmám, které stálé kancelářské prostory nevyužijí, ale potřebovaly by jednou za čas prostory pro své meetingy, a podobně, nabízejí zprostředkovatelé za příplatek místnost pro jednání nebo zasedací místnosti. Každé virtuální sídlo firmy občas podobné prostory potřebuje, když ne na jednání firmy, tak pro setkání s příslušnými úřady. 
Virtuální sídlo firmy společně se službami si můžete zvolit přesně na míru. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že každá služba navíc se promítne na ceně. Oproti nákladům nutným k zaplacení vlastního asistenta nebo pronájmu kanceláří se ale stále jedná o nepatrnou částku. 

Virtuální sídlo firmy a cena

Jak už jsme řekli, virtuální sídlo je velice levnou variantou pronájmu kancelářských prostor, které představují hlavně ze začátku velikou zátěž pro firemní rozpočet. Pro představu vám dáme příklad, na kterém nejlépe pochopíte finanční výhody, které virtuální sídlo firmy poskytuje. 
Firma XY by ráda měla sídlo firmy na Praze 1. Nájmy kancelářských prostor se v této oblasti liší podle velikosti a umístění. Za středně velkou kancelář na Novém Městě by platili v nejlepším případě mezi 20-30 tisíci korun. Jedná se o kanceláře bez vybavení, navíc firma kancelář ke své činnosti vůbec nevyužije. Chtěla by jen lukrativní adresu. Její zakladatelé se doslechli o možnosti virtuálního sídla firmy. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, jakou částku by v tomto případě platili. Za základní nabídku sídla s poskytnutím poštovní adresy a příjmem poštovních zásilek by zaplatili jen 190 korun měsíčně! Když se k tomu navíc přidá služba asistenta vyřizujícího vzkazy, stoupne cena jen na 520 korun. Při platbě na rok dopředu jde tato částka ještě níže. Za celý rok virtuálního sídla firmy s asistencí tak zaplatí přibližně pětinu částky, kterou by stál měsíční pronájem kancelářských prostor. Pro začínající firmu proto není relativně co řešit.